Czyściec – Fulla Horak i jej objawienia

Nieczęsto można usłyszeć o kinowej premierze obrazu, którego tematyka skupia się na religii i postaciach związanych z wiarą katolicką. Dlatego pojawienie się na dużym ekranie obrazu „Czyściec” było dla wielu widzów bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Jeśli jednak nie udało się wam zobaczyć tej produkcji właśnie w kinie, nic straconego. „Czyściec” można bowiem obecnie obejrzeć w telewizji internetowej i to całkowicie legalnie. Każdy może zatem zapoznać się z tą interesującą propozycją filmową.

Objawienia Fulli Horak

Fulla Horak to postać, którą poznajemy jako osobę dość sceptycznie nastawioną do tematu religii. Obserwujemy to podczas jej spotkania ze znajomymi, które jednak wiele zmieni w jej myśleniu o wierze. Podczas wizyty u znajomych Fulla poznaje bowiem kobietę, która bardzo mocno wierzy w Boga i jest przekonana o tym, iż uzyskała pomoc za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej. Niezachwiana wiara kobiety robi ogromne wrażenie na Fulli, która rozpoczyna swoje duchowe poszukiwania i rozpaczliwie prosi w swoich modlitwach o znak od Boga.

Jej prośby zostają wysłuchane i jednej nocy nasza bohaterka dostępuje objawienia. Nawiedza ją Magdalena Zofia Barat, która była założycielką zgromadzenia Najświętszego Serca. Było to pierwsze z kilku tego typu spotkań w życiu Fulli Horak. Wkrótce dostąpiła ona bowiem objawień tak ważnych dla katolików postaci jak Joanna d’Arc, Jan Bosko, czy Teresa od Dzieciątka Jezus. Między innymi ci Święci Opiekunowie przekazali Fulli niezwykle cenną wiedzę na temat naszego życia pośmiertnego. A wizje piekła, nieba i czyśćca mistyczka umieściła w swojej książce „Piękna Pani”, dzięki czemu poznał je cały świat.

Czyściec – film dostępny online

To właśnie książka Fulli Horak stała się podstawą scenariusza filmu „Czyściec” napisanego i wyreżyserowanego przez Michała Kondrata. Twórca ten jest znany ze swoich dzieł skupiających się na postaciach ważnych dla katolików, gdyż wcześniej stworzył on filmy „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”. W roli głównej bohaterki, mistyczki Fulli Horak możemy oglądać niezawodną Małgorzatę Kożuchowską. Pozostałe role zagrali natomiast między innymi Philippe Tłokiński, Kamila Kamińska, Olga Bończyk, Marcin Kwaśny, Maria Niklińska, Henryk Gołębiewski oraz Ida Nowakowska.

Film, którego oficjalna premiera odbyła się w październiku 2020 roku obecnie można oglądać legalnie poprzez telewizję internetową. Każdy użytkownik może zatem bez problemu zapoznać się z tym obrazem i to bez wychodzenia z domu. Warto to zrobić zwłaszcza jeśli temat wiary i religii jest nam bliski.